Пресса

Кращі російські та українські лікарі разом оперували серце хворого пацієнта

 


15 лютого 2011/23:05/ Міжнародна операція. Кращі російські та українські лікарі разом оперували серце. Чоловіку міняли один з клапанів. За операційним столом зустрілися аси своєї професії - директор Київського центру серця Борис Тодуров та головний кардіохірург Російської Федерації Лео Бокерія. Професіоналам не заважали навіть численні камери в операційній.

До першої спільної роботи двох світил кардіохірургії уваги преси аж занадто. Тодуров та Бокерія вперше оперують разом, до цього були знайомі лише заочно.

Лео Бокерія, головний кардіохірург МОЗ Росії:

- Я знал о Борис Михалыче и приятно сказать: это больше чем я ожидал.

Борис Тодуров, директор Київського центру серця:

- Это будет стандартная операция, основной этап которой будет делать Лео Антонович. Вы знаете, очень важно посмотреть на очень сложную работу в руках великого мастера.

Після обміну компліментами - разом до одного операційного стола. Московський та київський хірурги протезують аортальний клапан літньому пацієнтові. Загалом операція розрахована на 2-3 години і важливий етап довіряють Лео Бокерії. Йому треба зробити розріз в аорті і замінити клапани серца з порушеними функціями. Щоб краще побачити найменші деталі, стан роботи головного людського мотора фіксує комп’ютерний екран.

Олеся Варламова, журналіст:

- Зараз триває основна фаза операції на серці. Його зупиняють хвилин на сорок, воно не заповнюється кров'ю, стає так званим "сухим", що дозволяє хірургам проводити маніпуляції.

Після такої операції пацієнт знову може жити повноцінним життям - без пігулок. У столичному центрі серця торік прооперували більше тисячі таких хворих, а це шоста частина усіх операцій в Україні. Тож перед російським фахівцем є чим гордитись.

Лео Бокерія, головний кардіохірург МОЗ Росії:

- То, что я сегодня увидел, это профессионализм и к этому добавить вообщем-то нечего.

Український хірург спільну операцію назвав початком великої співпраці, яка була втрачена протягом останніх двадцяти років. І за дві години спілкування вже встиг перейняти досвід. Каже, цього ніколи не дізнався б із конференцій або медичних посібників.

Борис Тодуров, директор Київського центру серця:

- Самые большие секреты подсматриваются именно в операционной, сегодня два таких я увидел у Лео Антоновича. За короткую стандартную операцию увидел две вещи, которые не были открытием, но очень полезны в работе.

І наостанок додав, якби більше фінансували столичний центр серця, операцій було б не тисячу на рік, а вдвічі більше, адже є і фахівці, і передові методики. Останні три роки центр отримував лише 5% з міського бюджету, та й цьогоріч ще жодного з обіцяних 50-ти мільйонів не надійшло. Тим часом на серцево-судинні захворювання в Україні припадає більше половини смертей. І кращого методу лікування, ніж операційний, ще не придумали.

Олеся Варламова, Роман Ребрій, Перший Національний.

Автор: Олеся Варламова, Роман Ребрій
Перший Національний